דף הבית » עריכת סרטונים
עריכת סרטונים

עריכת סרטונים

עריכת סרטונים זה דבר סופר חשוב, מכיוון שזה רוב התוכן שנצרך כיום על ידי הגולשים באינטרנט. משנה לשנה רואים בצורה ברורה שאחוזי הצפיה בוידאו רק עולים. לכן כשיש לכם סתם סרטון, חשוב לעשות לו עריכה מקצועית. ולא להתפשר על עריכת סרטונים פשוטה ולא מקצועית כמו מה שהרבה מציעים.

עריכת סרטונים מקצועית

גם אם אין לכם איזה אחד שיודע לעשות עריכת וידאו מקצועית, אין לכם מה לדאוג מזה בכלל! אנו נביא לכם פה את כל התוכנות לעריכת וידאו, כדי שתוכלו לעשות עריכת וידאו לבד בצורה מושלמת גם בלי לשלם המון.

תזכרו שידע בעריכת סרטונים יכול להיות שווה היום הרבה כסף, מכיוון שיש לזה המון ביקוש בשוק. במיוחד שכל הרשתות חברתיות הפכו להיות שוק של סרטונים. אז אם אתם אנשים עם יצירתיות, אתם תוכלו לערוך סרטוני וידאו בצורה מושלמת מבלי לשלם לכל מיני עורכי וידאו פרילנסרים למיניהם.

תוכנה לעריכת סרטונים

שמנו לכם פה במאמר רשימה של כל התוכנות לעריכת סרטונים המומלצות ביותר היום, שעם כל התוכנות האלו בשילוב היצירתיות שלכם, אתם תוכלו להגיע לרמת עריכה סופר מקצועית. הבאנו פה גם תוכנות חינמיות לעריכת וידאו וגם תוכנות בתשלום.

טיפ קטן: מומלץ להוריד את התוכנות האלו למחשב חזק שמכיל הרבה מקום, מכיוון שחלקן ממש כבדות ויכולות ממש להכביד לכם על המחשב שלכם.

תוכנה חינמית לעריכת וידאו

בחלק הראשון של המאמר נביא לכם את כל התוכנות החינמיות לעריכת וידאו:

תוכנה לעריכת סרטיים חינמית - shotcut

התוכנה הזאת היא הפופולארית ביותר מבין התוכנות החינמיות לעריכת סרטונים, מכיוון שיש בה המון אפשרויות עם תוכנות עריכה סופר מתקדמות והכל ללא תשלום! יש בתוכנה הזאת מגוון של רחב של סאונדים, והיא מתאימה לכל סוגי המערכות הפעלה של המחשבים או הטלפונים שקיימים.

הדרכה על תוכנת – shotcut | + להורדה לחצו כאן +

השאירו פרטים לעורך וידאו מקצועי

עריכת סרטונים אונליין עם - fxhome

מה שיפה בתוכנה הזאת לעריכת סרטונים זה שהיא גם סופר מקצועית, וגם נותנת אפשרות של שימוש בחינם לגמרי! על מנת להשתמש בתוכנה הזאת אתם תאלצו ללמוד אותה לעומק, מכיוון שלהרבה עורכי סרטונים לא מקצועיים מידי היא לא תעשה חיים קלים. אבל אין דבר לא אפשרי, ועם קצת השקעה תוכלו לערוך עם התוכנה הזאת סרטונים מדהימים ממש.

הדרכה על תוכנת – fxhome | + להורדה לחצו כאן +

עריכת סרטונים במחשב עם - VideoPad

VideoPad זה תוכנה לעריכת סרטונים חינמית עם ממשק ממש נוח, וכלי ערכי המתקדמים ביותר בשוק. התוכנה תומכת במגוון רחב של פורמטים, ומאפשרת לערוך גם סרטונים שצולמו ב- 360 מעלות. בכלי הזה יש אופציה גם ליצב רעידות במהלך הסרטון, ולשלוט באיכות הסאונד. אפשר להעלות את הסרטון ישירות ליוטיוב שלכם מבלי לעבור דרך מעצבנת עד שהסרטון יעלה.

הדרכה על תוכנת – VideoPad | + להורדה לחצו כאן +

עריכת וידאו אונליין עם - Hitfilm

התוכנה לעריכת סרטונים הזאת היא חינמית שמתאימה לכל מי שמעוניין לערוך סרטון. יש בה מעל 400 סוגי אפקטים שונים, עם ממשק טבעי לכל הפלטפורמות כולל Mac & PC עם קידוד סופר מהיר. יש לתוכנה קרוב ל-10 מיליון הורדות בעולם! והיא תוכנה מעולה יחסית לכזאת שלא משלמים עליה.

הדרכה על תוכנת – Hitfilm | + להורדה לחצו כאן +

השאירו פרטים לעורך וידאו מקצועי

עריכת סרטון במחשב עם - Shotcut

Shotcut היא תוכנה בקוד פתוח (קצת נדיר בתחום הזה), מה שגורם למי שמשתמש בה להגיע לביצועים מצויינים ובחינם! ניתן לעבוד על התוכנה גם בלינוקס, וניתן להשתמש גם במודלים ישנים. התוכנה מאפשרת להוסיף אפקטים בצורה ידנית ותומכת ברזולציית 4K ותמונות בכל סוגי הפורמטים.

הדרכה על תוכנת – Shotcut | + להורדה לחצו כאן +

עריכת סרטונים בקלות עם - OpenShot

גם התוכנה הזאת היא בקוד פתוח. אבל מכיוון שהיא לא ברמה גבוה מספיק כמו התוכנות שהבאנו קודם, מומלץ לערוך איתה דברים יותר קטנים ופחות מסובכים כמו תוכן ליוטיוב או סרטונים לרשתות חברתיות. התוכנה קלה לשימוש, ויש בה הרבה שכבות של וידאו ואודיו. התוכנה תומכת גם באנימציה וכותרות של 3D. 

הדרכה על תוכנת – OpenShot | + להורדה לחצו כאן +

עריכת קליפים עם - Kdenlive

Kdenlive זה תוכנה שמשתמשים בה בעיקר עם לינוקס (אך היא מותאמת גם למחשבים) התוכנה מיצרת אנימציות מגניבות וניתן לעבוד איתה על הרבה ערוצים שונים במקביל. יש המון סרטונים ומדריכים ביוטיוב על אפשרויות העריכה שלה, והיא לא מסובכת מידי להבנה כמו שאר הדברים בקוד פתוח.

הדרכה על תוכנת – Kdenlive | + להורדה לחצו כאן +

עריכת סרטוני וידאו עם - blender

בלנדר זה תוכנה חינמית שניתן לערוך בה סרטונים ווידאו, עם אופציות ממש פשוטות של סאונד אפקטים ותיקוני צבע. ממש נוח לעבוד עם התוכנה הזאת גם בשביל לערוך סרטונים בתלת מימד (תוכנה מצויינת בשביל זה) בלי המון כלים חיצוניים. התוכנה תאימה בעיקר לעורכי סרטונים שקצת יותר מומחים בתחום, מכיוון שהסביבת העבודה של התוכנה קצת פחות נוחה ומוכרת לכולם.

הדרכה על תוכנת – blender | + להורדה לחצו כאן +

השאירו פרטים לעורך וידאו מקצועי

אתר לעריכת סרטונים - avidemux

הממשק של  avidemux הוא יחסית נקי, מה שמאפשר בקלות רבה ליצא לכמה פורמטים, ושיפור מעולה של איכות הסרטון הערוך וסינון רעשי רקע. מי שצריך עריכות פשוטות ולא מידי מסובכות זאת תוכנה מעולה בשבילו. ניתן ליצור בתוכנה הזאת עד 4 ערוצי וידאו במקביל, מה שהופך את התוכנה לנוחה.

הדרכה על תוכנת – avidemux | + להורדה לחצו כאן +

עריכת וידאו במחשב עם - Olive

את התוכנה הזאת ניתן להוריד למחשב בחינם, והיא כתובה כמו כל התוכנות הטובות בקוד פתוח. יש בה מגוון פיצ'רים כמו תיקוני צבע מעולים, אפשרות של יבוא חומרי גלם מבחוץ, עריכה ברזולוציית 4K ועוד דברים סופר מגניבים.

הדרכה על תוכנת – Olive | + להורדה לחצו כאן +

השאירו פרטים לעורך וידאו מקצועי

תוכנה לעריכת סרטונים בתשלום

עד כאן הבאנו את התוכנות החינמיות לעריכת וידאו, מכאן נביא את התוכנות לעריכת וידאו המומלצות בתשלום. מקווים שאתם נהנים מהקריאה ( :

עריכת וידאו מקצועית עם - Nero

התוכנה הזאת עולה כ- 140$ אך יש עליה הרבה מבצעים. התוכנה מאפשרת לערוך סרטונים בקלילות ממש, עם אופציות נוחות להוספת המון פילטרים ואפקטים שיהפכו את הסרטון שלכם למושלם גם בלי ידע ממשי ומקצועי בעריכה. התוכנה מעולה בעיקר לעריכת סרטונים פשוטים ולא מורכבים.

הדרכה על תוכנת – Nero | + להורדה לחצו כאן +

תוכנת עריכת וידאו - videostudio

התוכנה הזאת עולה כ- 90$ ויש עליה הרבה מבצעים. היא תומכת בסרטוני 360 וסרטוני VR ו4K. התוכנה היא מאוד מתקדמת בתחומה ובהחלט שווה את המחיר, למרות שהיא לא כזאת מהירה כמו שאר התוכנות עריכה שדומות לה.

הדרכה על תוכנת – videostudio | + להורדה לחצו כאן +

עריכת סרטון עם - Adobe

התוכנה הזאת עולה כ- 21$ והיא תוכנה פשוט מעולה. התוכנה משמשת לעריכות וידאו מורכבות במיוחד, ומתאימה לעורכי וידאו המקצועים בתחום. יש לתוכנה הזאת המון הגדרות וכלים מיוחדים לעריכות מקצועיות. 

הדרכה על תוכנת – Adobe | + להורדה לחצו כאן +

השאירו פרטים לעורך וידאו מקצועי

תוכנה לעריכת וידאו - Avid

התוכנה הזאת עולה כ- 20$ והיא תוכנה פשוט מעולה. Avid היא תוכנה סופר חזקה ולא כל כך קלה לתפעול. נערכים איתה סרטים ברמה ממש גבוה והיא דורשת מחשב חזק, אך אם התרגלתם אליה אין דבר שלא תוכלו לעשות בה.

הדרכה על תוכנת – Avid | + להורדה לחצו כאן +

תוכנת עריכת וידאו - Pinnaclesys

התוכנה הזאת עולה כ- 130$ ויש עליה מגוון מבצעים. התוכנה הזאת מאפשרת עיבוד מטורף של תמונות, עם ממשק סופר ידידותי ונוח לשימוש שלא מצריך יותר מידי למידה סיזיפית. שווה לבדוק על התוכנה הזאת לעומק לפני הרכישה.

הדרכה על תוכנת – Pinnaclesys | + להורדה לחצו כאן +

תוכנת עריכה לסרטונים - Slidely

המחיר של הכלי הזה הוא כ- 40$. הכלי לא דורש מידי הרבה ידע, והוא מיועד לעריכת סרטונים קצרים ממש. הוא מתאים בעיקר לבעלי עסקים קטנים ואנשים פרטיים, עם ממשק ממש נוח ותבניות סופר פשוטות להבנה של כל אחד.

הדרכה על תוכנת -Slidely | + להורדה לחצו כאן +

השאירו פרטים לעורך וידאו מקצועי

טיפים לעריכת סרטונים

טיפ מספר 1 לעריכת וידאו:

מחשב מהיר – עריכת וידאו מצריכה מחשב חזק כדי שהיא תעבוד כמו שצריך. זה לא משנה איזה סוג מחשב יש לכם, רק תדאגו שיהיה לו מעבד סופר מהיר מכיוון שזה יזרז ממש את קצב העבודה של עריכת הסרטון.

טיפ מספר 2 לעריכת סרטונים:

למידה כל הזמן – התוכנות לעריכת סרטונים כל הזמן משתכללות עם פיצ'רים חדשים ומשוכללים. מה שאומר שאם לא תתעדכנו כל הזמן, אתם תהיו הרחק מאחור והמתחרים שלכם יהיו הרבה יותר טובים מכם בצורה משמעותית.

טיפ מספר 3 לתוכנה לעריכת סרטונים:

קיצורי מקלדת – מכיוון שעורכי סרטונים הם כל הזמן עובדים על המחשב והמקלדת, חשוב שילמדו את כל הקיצורים שיש למקלדת להציע מכיוון שזה יחסוך להם הרבה זמן פנוי שמשקיעים על כל מיני פעולות מעצבנות.

טיפ מספר 4 לתוכנת עריכת סרטונים:

לעבוד עם תוכנה שאתם מתחברים אליה – רוב התוכנות וידאו בסופו של דבר יציעו לכם את אותן הפעולות. אך בכל תוכנה הדרך להגיע לתוצאה הסופית היא קצת שונה. לכן אם תרצו לערוך סרטון טובה ובצורה מהירה תתחברו לתוכנת עריכת סרטונים מסויימת ועופו עליה כל הזמן. (כמובן לא לנטוש לגמרי תוכנות אחרות)

טיפ מספר 5 לתוכנה לעריכת סרטון:

שמירת עותקים מהעבודה – אין דבר יותר מתסכל מזה שהשקעתם על עריכת הוידאו שעות וימים רבים, ופתאום קרה באג או שכל מה שעבדתם עליו פשוט נמחק ונעלם. לכן חשוב תמיד לעשות גיבוי לכל מה שעבדתם עליו במהלך היום.

טיפ מספר 6 לתוכנת עריכת וידאו:

להכיר מושגים מהתחום – אם החלטתם להתמקצע בתחום העריכת וידאו, חשוב שתהיו בקיאים בכל הניואנסים והסלנגים התחום כמו – "קומופיזציה" "יחס פיקסל" "משך זמן" ועוד מגוון ביטויים שהם ממש רלוונטיים לעבודה השוטפת.

האם אפשר לערוך סרטון בטלפון?

ברור שאפשר לערוך סרטון בפלאפון, אבל בשביל עריכה סופר מקצועית זה לא מספיק. עדיף שתשתמשו בתוכנות המומלצות שהבאנו כאן קודם או שתקחו עורך וידאו. (תזכרו שהעבודה בלי מחשב עכבר ומקלדת יכולה ממש להיות קשה ומורכבת.)

תוכנה לעריכת וידאו בעברית

עריכת וידאו בעברית עם - Movavi

Movavi היא תוכנת עריכת סרטונים בעברית והיא ממש קלה וברורה לעבודה. ניתן לערוך בה את כל סוגי הסרטונים, מאנשים פרטיים ועד לעסקים. המחיר של התוכנה הזאת הוא כ- 170 ש"ח, והתוכנה ממש מומלצת למתחילים בתחום.

הדרכה על תוכנת – Movavi | + להורדה לחצו כאן +

שאלות נפוצות על עריכת סרטונים

ברור שאפשר, השאלה כמה העריכה של הסרטון תצא מקצועית כמו שבאמת תרצה שהסרטון יצא.

העלות של עריכת וידאו משתנת מסרטון לסרטון וכמובן מה אתם בדיוק צריכים. תדעו שלא תמיד שווה ללכת למי שמציע את המחיר הכי זול, מכיוון שהרבה פעמים זול עולה ביוקר.

בוודאי! שמנו לכם כאן במאמר את רוב התוכנות החינמיות המומלצות שקיימות היום בשוק.